Láká vás dovolená na řeckém ostrově Korfu? Není divu. Čeká vás pohoda, klid, panenská příroda, čisté moře, skvělá gastronomie, lahodné víno, řada památek a možnosti sportovního vyžití. Pokud chcete poznat i jiné pláže než jen hotelovou, vydejte se například na severozápadní pobřeží. Zhruba kilometr od vesnice Peroulades se nachází mys Drastis (Cape Drastis). Jedná se o velice fotogenický skalnatý výběžek do moře, obklopený třemi miniaturními ostrůvky. Mezi příkrými zlatošedými útesy z jílovité břidlice se rozkládá písčitá pláž.

Toužíte-li navštívit ryze přírodní lokalitu, která není cílem organizovaných výletů a kde si budete tak trochu připadat jako v dobrodružném filmu, je Drastis skvělou volbou. Jestliže budete ubytováni v letovisku Sidari, můžete se k mysu dostat pěšky, a to během hodiny.

mys Drastis na řeckém ostrově Korfu

Občerstvení si vezměte s sebou

Pokud vyrazíte na pěší výlet, nejschůdnější cesta vede právě přes vesnici Peroulades. Na náměstí narazíte na směrovky, další budou průběžně následovat. Kdo vlastní chytrý telefon, poradí mu mapová aplikace. Stačí se dostat ke kostelu svatého Mikuláše (budete ho mít po pravé ruce), pak už půjdete stále rovně, asi kilometr. Následně cesta zahne ostře doleva, vzápětí doprava a budete v cíli. Výběžek Drastis je dostupný taktéž autem a lodí.

Tento nádherný a divoký mys vybíhá do křišťálově čistých a modrých vod Jónského moře. Ukrývá se v krásné zalesněné krajině. Jakmile se ocitnete na pobřeží, spatříte úchvatné skalní útvary, vzniklé působením nejrůznějších přírodních vlivů. Když sestoupíte dolů, nalevo objevíte romantickou pláž. Není na ní žádný servis, je ryze přírodní, tudíž se podle toho musíte zařídit. To znamená – přinést si s sebou dostatek jídla a pití.

jeden z miniaturních ostrůvků u mysu Drastis

Drastis si oblíbili rovněž potápěči

Zatímco třeba na zámeček Achilleion na východním pobřeží míří milovníci památek a umění, k mysu Drastis směřují hlavně introverti, dobrodruzi a sportovní potápěči. Kromě hlavní pláže je zde několik minipláží a malých ostrůvků, k nimž lze doplavat. Je však třeba mít na paměti, že skalní stěny mohou být kluzké. Někomu stačí se pouze pokochat pohledem a pořídit si pár fotografických záběrů. Vykoupat se dá i na nedaleké pláži Peroulades, kolem níž budete procházet cestou zpátky. O kilometr dál je pláž Loggas. A mimochodem – seriózní nabídku letních zájezdů na ostrov Korfu naleznete ZDE.

pláž Loggas na ostrově Korfu