Dovolená na Zakynthosu, jednom z nejhezčích řeckých ostrovů, je skvělou volbou. Zakynthos je populární zejména díky pláži Navagio s vrakem pašerácké lodi. Toto nádherné zákoutí je nejfotografovanějším místem na celém ostrově. Na druhém místě figuruje malebný ostrůvek Cameo (Cameo Island), ležící v zátoce Laganas, cca 200 metrů od přístavu Port Sostis na jihovýchodě Zakynthosu.

S ostrovem Zakynthos je ostrůvek Cameo, který se v roce 1633 oddělil následkem silného zemětřesení, spojen dřevěným mostem pro pěší. V místech, kde začíná, je k dispozici parkoviště, tudíž můžete přijet pronajatým autem. Budete-li trávit dovolenou v letoviscích Porto Koukla, Agios Sostis, Kalamaki nebo Laganas, snadno se sem dostanete pěšky. Mimochodem – seriózní nabídku zájezdů na řecký ostrov Zakynthos naleznete ZDE.

Cameo Island a ostrov Zakynthos v pozadí

Odnesete si osobní suvenýr

Ještě před několika lety byl ostrůvek Cameo dějištěm proslulých večírků (White Party, Martedì Bianco a Elegant Party), které se zde konaly několik dní v týdnu. A co můžete zažít v současnosti? Stojí tady plážový bar, kde si lze objednat drink kdykoliv mezi devátou hodinou ranní a půlnocí. Kromě toho můžete strávit příjemné chvíle na pláži, vykoupat se či šnorchlovat v křišťálově čisté vodě a obdivovat jachty plující kolem. Při troše štěstí spatříte i želvu

na ostrůvek Cameo vede dřevěný most

Odpoledne a večer tu s oblibou tráví čas mladí lidé, kteří se následně vydávají vstříc nočnímu životu. Vstup na ostrůvek Cameo, který je v soukromém vlastnictví, je zpoplatněn pěti eury. Na oplátku budete obdarováni osobním suvenýrem v podobě klíčenky s vaší fotografií. Ale pozor – ve čtvrtek a v neděli vstupné stojí 11 eur. Kromě klíčenky totiž dostanete drink dle vlastního výběru.

malý ostrov vypadá úchvatně i večer

Na ostrůvek Cameo míří i svatebčané

Ostrůvek Cameo – díky své poloze, prostředí a parádnímu výhledu například na „želví ostrov“ Marathonisi – působí poměrně romantickým dojmem. Není divu, že se zde občas odehrávají svatby. A možná ještě častěji se tu konají rozlučky se svobodou, případně narozeninové oslavy. Vydáte-li se na ostrov Zakynthos s partou přátel, můžete si tady také uspořádat mejdan – stačí se včas domluvit s provozovateli baru.

Cameo Island