Jste zamilovaní a chcete, aby vám to s partnerem vydrželo až do konce života? Anebo hodláte získat srdce osoby, kterou tajně milujete? V tom případě se vydejte na řecký ostrov Korfu, ideálně do letoviska Sidari. Zdejší miniaturní pláž s název Kanál lásky (Kanali tou Erota či Canal d’Amour) vám údajně splní to, po čem v soukromí toužíte!

Navíc můžete spojit příjemné s užitečným – Sidari je plné barů, diskoték, restaurací, taveren a obchodů. Letní dovolená v tomto turistickém středisku s dlouholetou tradicí rozhodně stojí za to!

Pískovcové útesy umocňují romantický dojem

Severozápadně od centra letoviska Sidari, které se rozprostírá na severním pobřeží Korfu, leží malá, ale zato atraktivní pláž Kanál lásky. Nese jméno po zdejší jeskyni, opředené řadou historek a legend. Jedna z nich praví, že každý, kdo propluje pod jeskynním obloukem, si údajně zajistí lásku milované osoby na věky. Anebo dokonce získá srdce toho, po kom již dlouho a marně touží…

Za zkoušku nic nedáte, každopádně si odvezete nezapomenutelné zážitky a unikátní fotografie. Písčitá pláž Kanál lásky je situovaná mezi zajímavě tvarovanými pískovcovými útesy, tudíž působí i poměrně romanticky. Vstup do vody je pozvolný, avšak teplota moře je zde o poznání nižší než na většině ostatních pláží na ostrově Korfu. Mimochodem – podstatně prostornější pláž najdete jen o několik desítek metrů dál, směrem na jihovýchod. A když se vydáte na opačnou stranu, během pěti minut dorazíte k malebné pláži Apotripiti.

Kanál lásky neboli Kanali tou Erota

Kanál lásky přitahuje také milovníky adrenalinu

Věhlasný Kanál lásky (mapa) a také okolní pláže lákají nejen romantiky a pověrčivé jedince z celého světa, ale i dobrodruhy. Nacházejí se tu dobře přístupné skalní stěny, skok do vody z nich je parádním adrenalinovým zážitkem. Další věc je, že krajina v blízkosti letoviska Sidari si zachovává divoký ráz a je doslova pastvou pro oči. Nejúchvatnější podívanou nabízí mys Drastis, vzdálený zhruba hodinu chůze nebo 15 minut jízdy… Nabídku leteckých zájezdů do Sidari a dalších letovisek na řeckém ostrově Korfu naleznete ZDE.