Chystáte se na španělský ostrov Mallorca? Máte vkus! Pokud patříte k těm, co nechtějí celou dovolenou strávit pouze v hotelu a na přilehlé pláži, určitě oceníte tipy na zajímavé lokality. Co se přírody a neorganizovaných pobřežních úseků týče, rozhodně byste neměli vynechat Caló des Moro na jihovýchodním pobřeží.

Tato nádherná písčitá pláž, rozkládající se v zátoce chráněné před větrem a dalšími nepříznivými vlivy, okouzlí každého návštěvníka. Není divu, že patří k nejfotografovanějším místům na Mallorce. Mimochodem – aktuální nabídku zájezdů na tento baleárský ostrov naleznete ZDE.

Caló des Moro na ostrově Mallorca

Největší klid je na Caló des Moro dopoledne

Blankytně modrá voda a nádherné útesy – to jsou dvě hlavní přednosti pláže Caló des Moro (mapa). Autem dojedete na parkoviště, které je bezplatné a odkud už budete muset jít pěšky. Naštěstí jenom pár minut. Je však nutné „seskákat“ dolů (a při odchodu pro změnu vyšplhat nahoru) po strmé skalnaté cestičce. Jinými slovy – přístup není bezbariérový a osoby se závažnějším pohybovým omezením se k moři zkrátka nedostanou.

letecký pohled na zátoku na Mallorce

Vzhledem k tomu, že na pláži Caló des Moro nejsou toalety, stánky s jídlem a pitím ani lehátka a slunečníky k pronájmu, je třeba přinést si vše potřebné. Řeč je zejména o občerstvení. Navzdory všem komplikacím je tady – především v hlavní sezóně – vždy několik desítek lidí. Největší klid je po ránu a v dopoledních hodinách.

Caló des Moro

Potápěči se tu cítí jako v sedmém nebi

Řada lidí se sluní na útesech, z vícero míst lze skákat do vody. Zdatnější plavci nadšeně prozkoumávají četné jeskyně, které se nalézají na obou stranách. Caló des Moro na Mallorce vyhledávají i potápěči a milovníci šnorchlování. Voda je průzračně čistá, tudíž se jedná o parádní podívanou. Ti, co rádi pobíhají a lezou po skalách, by rozhodně neměli zapomenout na vhodnou obuv do vody.

návštěvníci rádi zkoumají i zdejší jeskyně

Pouhých 200 metrů od Caló des Moro se nachází Cala s’Almunia, další zátoka s útesy a nádherně zbarvenou vodou. Je podstatně menší, ani písek tady nenajdete. Přístup do vody je po uměle upravené kamenné ploše. Ve zdejší skále je velký, takřka oválný otvor, z výšky připomínající bazén. Lze do něj skákat, tudíž Cala s’Almunia (na snímku) přitahuje hlavně mladé, sportovně založené lidi.

Cala s'Almunia na Mallorce