Nejkrásnější a nejfotografovanější pláží na řeckém ostrově Kefalonie je Myrtos. Proč se vydat právě sem? Povrch tvoří malé bílé oblázky, které zdálky vypadají jako písek. Pláž je omývána nádherně zbarveným Jónským mořem a obklopena bělostnými vápencovými útesy, jejichž vrcholky jsou porostlé bujnou vegetací. Úžasným zážitkem jsou zdejší západy slunce!

Pláž Myrtos (nebo také Paralia Mirtos) leží v oblasti Pylaros na severozápadě Kefalonie. Od letoviska Vrahinari je tento skvostný pobřežní úsek vzdálen 40 km, od Kounopetry 39 km, od Karavadosu 35 km, od Lixouri 31 km a od Skaly 55 km. Aktuální nabídku zájezdů naleznete ZDE.

malé bílé oblázky připomínají písek

Okouzlující lokalita nadchla také filmaře

Budete-li trávit letní dovolenou na Kefalonii, byla by věčná škoda nevyrazit sem alespoň na půldenní výlet. Nejde pouze o koupání, ale na své si přijdou rovněž milovníci přírody a pěší turistiky. Myrtos se rozprostírá mezi úpatími dvou hor – Agia Dynati a Kalon Oros. Cestou na pláž narazíte na nespočet atraktivních míst, některá doslova svádějí ke kratší procházce.

Půlkilometrová pláž Myrtos byla opakovaně vyhlášena nejkrásnější v celém Řecku, v mnohých anketách figuruje mezi nejhezčími plážemi světa. Před časem přilákala i filmaře. Na přelomu tisíciletí se tady natáčel britsko-americko-francouzský dramatický film Mandolína kapitána Corelliho s Nicolasem Cagem a Penélope Cruzovou v hlavní roli.

pláž Myrtos lemují bílé útesy

Součástí pláže Myrtos je i jeskyně

Nezapomeňte si s sebou vzít občerstvení, na pláži Myrtos nenajdete restaurace, jen malý bar. Pojedete-li autem, můžete se najíst například ve vesnici Divarata, kde jsou samozřejmě také obchody s potravinami, kosmetikou, osuškami i plaveckými pomůckami. Z ní už to je pouze 2,5 km do cíle. V závěru, přímo nad pláží, se silnice klikatí a umožňuje parádní výhled. Ten si užijí zejména ti, kteří neřídí. Ostatně – jezdí sem i autobus.

Vstup do moře je poněkud strmější, zato pohled na širé moře je naprosto jedinečný. Na pláži Myrtos je organizovaný úsek se sprchami a toaletami, lze si tady pronajmout lehátka a slunečníky. Ostatní úseky jsou neorganizované a neplacené, můžete si na nich roztáhnout vlastní deku nebo osušku, přinést slunečník. Přírodní zvláštností je zajímavě tvarovaná jeskyně na levém okraji pláže. Jestliže vás baví šnorchlování, budete tu spokojeni taktéž v tomto ohledu.

jeskyně na pláži

Pláž Myrtos si zamilujete natolik, že se vám nebude chtít domů. Když zůstanete až do západu slunce, neprohloupíte. Naopak! Nikde jinde na ostrově Kefalonie není závěr dne úchvatnější. Slunce začne klesat přímo před vámi, hladina moře zoranžoví a následně zrůžoví. Tento dechberoucí úkaz lze sledovat z pláže nebo z vyhlídky na silnici vedoucí do vesnice Asos. Čeká vás nezapomenutelná podívaná!

západ slunce nad pláží Myrtos