Nejvyšší budova, největší nákupní centrum, nejdelší městský zipline, největší krytý zábavní park – těmto světovým unikátům, jež jsou součástí města Dubaj, přibyl další! Jedná se o nejvyšší kolotoč na světě. Jmenuje se Bollywood Skyflyer, měří 140 metrů a je součástí obrovského zábavního areálu Dubai Parks and Resorts.

Budete-li trávit dovolenou ve Spojených arabských emirátech (nabídku zájezdů od předních českých cestovních kanceláří naleznete ZDE), neváhejte se do Dubai Parks and Resorts vypravit. Pokud máte pro strach uděláno, můžete si Dubaj prohlédnout z výšky. Jestliže si netroufáte nasednout, nového světového rekordmana si alespoň prohlédnete a nafotíte.

Bollywood Skyflyer

Podobný kolos stojí na Floridě

Konstrukce unikátní atrakce s názvem Bollywood Skyflyer je zhotovena ze 421 tun oceli. Vyráběli ji 600 dní a dalších 120 dní probíhala instalace. Podobný kolotoč, donedávna nejvyšší na světě, se nachází na Floridě. Tamější Orlando Starflyer má ovšem „smůlu“ v tom, že je o tři metry nižší a že tím pádem už nebude figurovat v Guinnessově knize rekordů.

A co prožijete během jízdy na atrakci Bollywood Skyflyer? Posadíte se do dvojsedačky se svým doprovodem, sami nebo s někým, kdo bude také sólo. Vzápětí vás čeká let do oblak, strmý pád a otáčení se různými rychlostmi kolem obří věže. Chvílemi se budete kochat pohledem na Dubai Parks and Resorts. Následně se dostaví momenty, kdy si spontánně zakřičíte nebo zaječíte…

Bollywood Parks v Dubaji

Bollywood Skyflyer není jedinou novinkou

Zábavní komplex Dubai Parks and Resorts v Dubaji nadchne zejména rodiny s dětmi. Spokojeni však budou všichni ti, co mají rádi nejrůznější atrakce, aquaparky, kreslené filmy a seriály. Nebo třeba Lego. Obrovský areál je totiž rozdělen do čtyř hlavních sekcí – Motiongate, Legoland, vodní svět Legoland a Bollywood Parks. A právě v posledním zmíněném parku, který má šest zón, stojí Bollywood Skyflyer.

Nejedná se ovšem o jedinou novinku v rámci parku Bollywood Parks, který byl koncem ledna 2021 – po několikaměsíční „covidové“ pauze – opět otevřen. Kromě kolotoče Bollywood Skyflyer bylo veřejnosti představeno ještě osm atrakcí. Mezi nimi i 55 metrů vysoké ruské kolo a horská dráha, inspirovaná bombajským taxi. Další unikátní atrakce (např. Bombay Express a dřevěná horská dráha) přibydou v průběhu letošního roku.

nejvyšší kolotoč na světě