Egyptský Sharm El Sheikh je velmi oblíbenou destinací, v níž lze v období od jara do podzimu strávit parádní dovolenou. Čekají tam na vás moderní hotely s režimem all inclusive i atraktivní pláže. A kromě toho úchvatný podmořský svět plný korálů a pestrobarevných ryb, staré město se skvostnou mešitou El Sahaba, moderní čtvrť SOHO Square a Naama Bay, středisko se spoustou kaváren, restaurací, barů a obchodů. Skvělou informací pro ty, kteří se sem stále ještě bojí létat, je skutečnost, že město a jeho okolí obkrouží bezpečnostní zeď.

Ta je nyní ve výstavbě. Vstup do Sharm El Sheikhu bude možný pouze branou, k dispozici mají být celkem čtyři. Každá přitom bude vybavena skenery a kamerami. Mimochodem – nabídku zájezdů naleznete ZDE.

bezpečnostní zeď se znakem míru, který používali hippies

Teroristé se shlukují daleko od Sharm El Sheikhu

Bezpečnostní zeď kolem města Sharm El Sheikh vzniká z betonových bloků a ostnatého drátu. Na některých panelech je přitom paradoxně namalován znak míru, který používali například hippies. Vlastně proč ne – Sharm El Sheikh na jihu Sinajského poloostrova má přezdívku Město míru. Často se zde totiž konají mírové konference.

Sharm El Sheikh se nalézá cca 360 km od severního pobřeží Sinajského poloostrova, kde se koncentrují bojovníci již značně prořídlého Islámského státu. „Vzdálenost od nich je obrovská, navíc bezpečnost na Severní Sinaji zajišťuje Druhá egyptská armáda a Třetí egyptská armáda pak na Jižní Sinaji,“ prohlásil při prohlídce zdi guvernér Jižní Sinaje Khaled Fouda.

mešita El Sahaba ve městě Sharm El Sheikh

Bezpečnostní zeď je hrou na jistotu

Egyptské úřady doufají, že bezpečnostní zeď pomůže městu Sharm El Sheikh vrátit jeho mírumilovnou pověst. Návštěvníci budou při průjezdu branami pečlivě prohledáváni, identifikaci budou provádět bezpečnostní kamery a auta budou muset projet speciálním skenerem. Pravdou je, že zde už několik let nedošlo k teroristickému útoku, ale jistota je jistota.

Nové turisty má k návštěvě Sharm El Sheikhu navnadit nejen bezpečnostní zeď, ale také nedávno otevřené muzeum s artefakty ze starého Egypta. Hojně sem míří potápěči a nadšenci do šnorchlování. Ve čtvrti SOHO Square si lze i v létě zabruslit v kryté hale, dát si drink v ledovém baru nebo třeba zajít do historického kina. Nechybí ani několik stylových restaurací, kaváren a noční kluby…

Sharm El Sheikh v Egyptě