Dubaj je město rekordů. Kromě nejvyšší budovy světa, největšího nákupního centra či nejdelší městské zipline dráhy zde spatříte i nejvýše položený nekonečný bazén na světě. Tento infinity pool byl zprovozněn koncem března 2021 a je součástí pětihvězdičkového hotelu Address Beach Resort.

Hotel stojí přímo na pláži, v blízkosti promenády The Walk ve čtvrti Jumeirah Beach Residence. Poblíž se rozprostírá umělý ostrov ve tvaru palmy – Palm Jumeirah.

nejvýše položený nekonečný bazén na světě na střeše hotelu Address Beach Resort

Guinnessova kniha rekordů má další unikát

Nejvýše položený nekonečný bazén na světě se nalézá v 77. podlaží, respektive ve výšce 294 metrů nad zemí. Pokud si v něm zaplavete, lze obdivovat čtvrť Dubai Marina, zmíněný ostrov Palm Jumeirah nebo třeba proslulý hotel ve tvaru plachetnice – Burj Al Arab neboli Burdž al-Arab.

Nadšeni budou nejen obdivovatelé unikátů a skvostných výhledů do okolí, ale také naruživí plavci. Nejvýše položený nekonečný bazén na světě se totiž pyšní úctyhodnou délkou 75 metrů! Tato atrakce je již zapsána v Guinnessově knize rekordů, bohužel je však přístupná výhradně klientům hotelu Address Beach Resort.

Budete-li ubytováni v jiném hotelu nebo budete v Dubaji pobývat pouze v rámci jednodenního výletu, můžete navštívit alespoň hotelovou restauraci v těsné blízkosti bazénu. Výhled z ní je obdobný – sice se nevykoupete, ale zato si pochutnáte na vybraných dobrotách.

pokoj v hotelu Address Beach Resort ve městě Dubaj

Nejvýše položený nekonečný bazén uvidíte i při seskoku

Hotel Address Beach Resort byl otevřen teprve koncem roku 2020. Jeho součástí je více bazénů, světovým rekordmanem je však pouze infinity pool na střeše. Přesto má hotel na svém kontě další světový rekord. Ten nesouvisí s jeho bazény, ale s designem. Luxusní ubytovací zařízení má tvar mrakodrapu, který tvoří dvě budovy spojené v dolních a horních patrech. No a právě nahoře, ve výšce 210 metrů, se nachází nejvýše položený obyvatelný prosklený „spojovník“.

Jestliže máte strach z výšek, není nutné hotel Address Beach Resort navštívit. Můžete si ho prohlédnout a vyfotit z pláže nebo jiné části pobřeží. Úchvatně vypadá i večer, což jednoznačně dokazuje následující snímek. Nebojácní jedinci mohou zajít do nedalekého centra Skydive Dubai a absolvovat tandemový seskok padákem ze čtyřkilometrové výšky. Během něj budou mít nejen nejvýše položený nekonečný bazén na světě jako na dlani…

hotel Address Beach Resort v noci