Nejvyšší budovou světa je dubajská Burdž Chalífa (828 m), druhá je 632 metrů vysoká Shanghai Tower. A právě v tomto mrakodrapu, stojícím v čínské metropoli Šanghaj, otevřeli nejvyšší hotel na světě. Jmenuje se J Hotel a zabírá vrchních 26 pater z celkových 128. Čína, respektive její hlavní město, má tím pádem na svém kontě nový světový rekord.

J Hotel, další přírůstek čínského řetězce Jin Jiang Hotels International, byl zprovozněn 19. června 2021. Jeho součástí je i plavecký bazén v 84. patře a sedm restaurací, včetně kantonské Heavenly Jin ve 120. patře.

součástí Shanghai Tower se stal nejvyšší hotel světa - J Hotel

Za apartmá zaplatíte statisíce

Jak asi správně tušíte, J Hotel v Šanghajské věži rozhodně není laciné ubytovací zařízení pro chudé batůžkáře. Nejlevnější pokoj vyjde na 10 000 až 12 000 Kč za noc. Chcete raději apartmá? Například J Suite stojí 193 600 až 225 600 Kč za noc. Má vlastní saunu, křišťálový lustr a nejlepší výhled na město. Tomu přece nelze odolat!

Pokud toužíte po ještě větším luxusu, třeba se vám zavděčí Shanghai Suite o rozloze 380 metrů čtverečních. Je nejdražším pokojem v celém hotelu, zahrnuje i salon, studovnu, kuchyni, fyzioterapeutický prostor či místnost určenou pro oblékání. Na internetu není aktuálně běžně nabízen, je dostupný pouze na vyžádání. Mimochodem – o ubytování v nejvyšším hotelu světa je enormní zájem.

J Hotel

Proč J Hotel není v Guinnessově knize rekordů?

J Hotel v Šanghaji má celkem 165 pokojů, z toho 34 apartmánů. K dispozici je například nonstop asistence osobního komorníka, toaletní potřeby značky Hermes a Diptyque, vany ve tvaru okvětních lístků magnólie, luxusní lázně se zaměřením na procedury reiki a kompletní čínské čajové soupravy v každé místnosti. Nechybějí samozřejmě ani bary.

interiéry hotelu

Shanghai Tower je zároveň nejvyšší točitou budovou světa. V 561 metrech se nachází nejvyšší vyhlídková plošina na světě. Současně se jedná o nejvyšší budovu v Číně. Co se týče Guinnessovy knihy rekordů – v ní je od roku 2018 jako Nejvyšší hotel světa uveden Gevora Hotel v Dubaji. Je sice vysoký pouze 356 metrů, ale zato zabírá celou budovu. Mnohem výše položený J Hotel je pouze součástí víceúčelového mrakodrapu Shanghai Tower.

hotel v Šanghaji nabízí skvělý výhled