Španělské letovisko Benidorm na pobřeží Costa Blanca je proslulé výškovými budovami. Více než 300 staveb ve městě je vyšších než 35 metrů. Zcela nepřehlédnutelnou dominantou je Intempo Residential Sky Resort, nejvyšší obytná budova na území EU a zároveň pátá nejvyšší budova ve Španělsku. Měří 198 metrů, vznikala 17 let. Svým tvarem tak trochu připomíná svícen.

Autory návrhu bytového domu, který stojí v žádané oblasti Poniente a který má 47 podlaží a tři podzemní patra, jsou architekti z ateliéru Pérez-Guerras Arquitectos & Ingenieros.

letovisko Benidorm

Několik bytů už koupili Rusové

Budova Intempo se zlatavou fasádou byla dostavěna v nejméně vhodnou dobu. Letoviska typu Benidorm žijí z cestovního ruchu, který je – kvůli pandemii koronaviru – už druhým rokem v útlumu. Obrovský pokles návštěvníků dopadá nejtíživěji právě na tyto oblasti. Realizaci nejvyšší obytné budovy na území EU navíc provázely problémy. Během výstavby Intempo několikrát změnilo majitele. Tím je aktuálně fond SVPGlobal.

Podle společnosti Uniq Residential, jež má na starosti prodej bytů, bylo už 100 z celkového počtu 256 jednotek předprodáno. Přibližně 60 % si koupili Španělé, zbytek představují zájemci z Ruska, Skandinávie, Německa a Belgie. Vybírat lze z bytů rozličných velikostí. Ve dvojici věží se nacházejí jednotky s jednou, dvěma, třemi i čtyřmi ložnicemi. Obývací pokoj je ve všech případech propojený s jídelnou a kuchyní a ústí na terasu. Velkou předností je úchvatný výhled na Benidorm a Středozemní moře.

byt v budově Intempo

Intempo nabízí také dva bazény

Útvaru uprostřed, který připomíná trychtýř nebo také kalíšek na svíčku, se říká diamant. V něm jsou umístěny penthousy, jež stojí v přepočtu přes 51 milionů korun. Ceny běžných bytů ve věžích začínají na 257 tisících eur, tedy 6,6 milionu korun. Mimochodem – Intempo rovněž ukrývá dva bazény, fitness a 6500 m2 společných prostor. Pokud nevíte, co s penězi, případně uvažujete o koupi nemovitosti ve Španělsku, máte šanci! Více než polovina bytových jednotek v budově Intempo Residential Sky Resort v provincii Alicante je zatím volná…