Dubaj – město světových rekordů! Toto označení bude v říjnu 2021 poněkud opodstatněnější než dnes. Při příležitosti zahájení světové výstavy EXPO 2020 spustí provoz Ain Dubai neboli Dubajské oko. Jedná se o největší vyhlídkové kolo na světě, které v jeden okamžik pojme až 1750 návštěvníků!

Ain Dubai stojí na ostrově Bluewaters a je vysoké přes 250 metrů. První návštěvníci z řad veřejnosti do něj nastoupí již 21. října 2021!

Budete se točit 38 minut

Rekordní atrakce nabídne panoramatické výhledy na metropoli stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech, ale také více než devatenáct zážitků na míru. Jízda potrvá 38 minut, k dispozici bude 48 klimatizovaných kabin. Mimochodem – každý z pylonů Dubajského oka měří 126 metrů.

„Největší vyhlídkové kolo na světě nabízí jedinečné zážitky, které uspokojí všechny cílové skupiny, od jedinečných možností stolování, romantických zážitků, rodinných kabin, až po velkolepé kulturní akce. Nemůžeme se dočkat, až všechny přivítáme,“ prohlásil generální ředitel atrakce Ronald Drake.

Ain Dubai neboli Dubajské oko

Ain Dubai nebude pro chudáky

Návštěvníci budou mít na výběr ze tří druhů kabin. Cena jednoho svezení začíná na 130 dirhamech, tedy zhruba 770 korunách. Prodej vstupenek odstartoval v úterý 24. srpna 2021. Na Ain Dubai lze uspořádat i menší koncert, oslavu nebo firemní večírek. Stačí se včas dohodnout s provozovatelem Dubajského oka.

Největší vyhlídkové kolo na světě nebude první rekordní atrakcí, otevřenou v letošním roce. V létě byl v Dubaji zprovozněn nejhlubší bazén na světě, v dubnu pro změnu nejvýše položený nekonečný bazén. Nyní je na řadě Ain Dubai a brzy se zajisté dozvíme, který světový unikát bude následovat

kabina vyhlídkového kola v Dubaji