Cestovatelský portál TripAdvisor vyhlásil – v rámci ocenění Travelers‘ Choice 2022 – vítěze hned v několika kategoriích. Dubaj je nejoblíbenější destinace na světě a současně nejlepší destinace pro milovníky měst. Mallorca je nejvíce trendy, národní park Arenal Volcano v Kostarice je nejlákavější pro outdoorové nadšence. Řím nadchnul milovníky jídla a „hledačům slunce“ vyhovuje mexický Cancún.

Nejoblíbenější destinace

Vítězná Dubaj láká turisty především svými unikáty. Každým rokem tam vznikne několik nových. Proslulá je nejvyšší budova světa Burj Khalifa, ale také největší nákupní centrum, největší vyhlídkové kolo, nejhlubší bazén, nejvýše položený nekonečný bazén a nejvyšší kolotoč. Před několika lety média zaujala největší květinová instalace na planetě. A to není zdaleka všechno. Na cestovatele čekají nádherné pláže, lyžování v nákupním centru, zajímavé stavby, luxusní hotely, obrovské zábavní parky, vyhlídkové plošiny, úžasné fontány, ostrovy ve tvaru palmy i nejdelší městský zipline…

Podle Travelers‘ Choice 2022 je Dubaj nejoblíbenější destinace světa

Na druhém místě skončil Londýn, který je – na rozdíl od Dubaje – plný památek. Zdejší zákony nejsou zdaleka tak striktní jako ve Spojených arabských emirátech, kde se divočejší povahy musí hodně krotit, aby neskončily za mřížemi. Na koupání a slunění na dlouhé písčité pláži můžete v hlavním městě Velké Británie zapomenout, ale zato si lze vychutnat půllitr vynikajícího piva v tradičním pubu, občerstvit se v některé z exkluzivních restaurací oceněných michelinskou hvězdou či zažít punkovou atmosféru v Camdenu. A co teprve nákupy na Portobello Road…

Podle Travelers‘ Choice 2022 je Londýn druhá nejoblíbenější destinace na světě

Třetí je Cancún, lázeňské město na pobřeží státu Quintana Roo na jihovýchodě Mexika. Stojí zde spousta hotelů, Karibské moře doslova svádí ke koupání a relaxaci na skvostných písčitých plážích. Na souši lze obdivovat ruiny mayských staveb, případně zajít do muzea zaměřeného na mayskou civilizaci. Nebo vás láká spíše muzeum tequily, jehož návštěva je spojena s ochutnávkou?

Cancún

Čtvrté místo obsadilo Bali v Indonésii, pátý je řecký ostrov Kréta, šestá italská metropole Řím, sedmé je mexické letovisko Cabo San Lucas, osmé turecké město Istanbul, devátá Paříž a desátá egyptská Hurghada.

Nejvíce trendy destinace

Které destinace jsou podle Travelers‘ Choice 2022 na největším vzestupu, respektive jsou nejvíce trendy? Zvítězil španělský ostrov Mallorca (na snímku), kam turisty lákají krásné pláže, příroda zahrnující nejen mandlové a olivové háje, památky, gastronomie, bary a kavárny. Spokojeni jsou i potápěči a milovníci šnorchlování či jízdy na kole… Druhá skončila egyptská Káhira, třetí je řecký ostrov Rhodos, kde je nádherně od začátku května až do listopadu.

podle Travelers‘ Choice 2022 je Mallorca nejvíce trendy destinace

Další kategorie Travelers‘ Choice 2022

Outdooroví nadšenci milují národní park Arenal Volcano (na snímku) v Kostarice, druhý je národní park Jima CorbettaIndii, třetí národní park Serengeti v Tanzanii.

národní park Arenal Volcano v Kostarice je nejlákavější pro outdoorové nadšence

Ocenění Travelers‘ Choice 2022 dokazuje, že gurmány přitahuje Řím. Druhý je v této kategorii Londýn, třetí Paříž. Milovníci měst vyhledávají Dubaj, Londýn a Řím. Za sluncem turisté směřují do Cancúnu, na ostrovy Bali a Kréta.

Řím zabodoval hned v několika kategoriích

Magnetem pro lyžaře je švýcarský Zermatt, dále westernové horské město Jackson v americkém státě Wyoming a horské městečko Banff ve stejnojmenném národním parku v kanadské provincii Alberta.

Zermatt boduje u lyžařů

Pořadí v cenách Travelers‘ Choice 2022 určuje algoritmus, analyzující uživatelské recenze. O vítězích tedy v podstatě rozhodují sami návštěvníci portálu TripAdvisor svým hodnocením. Další kategorie budou následovat v průběhu roku 2022…