Čekání na letadlo může trvat několik hodin, ale také celou noc. Zejména pokud se jedná o přestup. Dlouhé vysedávání v restauraci nebo na lavičce nebaví téměř nikoho. Jedinci, kteří se nehodlají vzdalovat z letiště, možná ocení Zzzleepandgo Smart Lounges. Jedná se o moderní odpočinkové kabinky, jež si můžete pronajmout na jednu či více hodin. Od ledna 2022 jsou součástí letiště Vídeň, konkrétně Terminálu 3.

Vienna International Airport (VIE) ve Schwechatu ovšem není jediné. Odpočinkové kapsle Zzzleepandgo Smart Lounges najdete taktéž na letištích Milano Malpensa (MXP), Milano Bergamo (BGY), Verona (VRN), Torino (TRN), Venice (VCN), Warsaw Modlin (WMI), São Paulo–Guarulhos (GRU) a Rio de Janeiro-Galeão (GIG).

Můžete v nich rovněž přespat

Klimatizované kabinky Zzzleepandgo Smart Lounges jsou univerzální. Můžete v nich spát, odpočívat, využít bezplatnou Wi-Fi, sledovat filmy, poslouchat muziku, pracovat a podobně. Jsou vybaveny zásuvkami a USB porty, pokročilý ventilační systém ze vzduchu automaticky odstraňuje bakterie a viry. Ale pozor – kouření je zakázáno!

Dotyková obrazovka uvnitř kabiny nabízí filmy, muziku a zábavné hry, ale zároveň můžete jejím prostřednictvím zatemnit místnost. Lze i zatáhnout závěs. Dveře můžete kdykoliv otevřít zevnitř klikou, zvenčí jsou však elektronicky uzamčené.

Zzzleepandgo Smart Lounges mají poličky i dotykovou obrazovku

Toalety a koupelna jsou společné

Uvnitř všech Zzzleepandgo Smart Lounges jsou také poličky a skládací pracovní stolek. Prostor je navržen pro jednu osobu, ale pobývat tu mohou až dvě osoby najednou – i se zavazadly. Zájemci mají možnost si kabinku zarezervovat předem, ale i na místě, pokud bude právě volno. Cena činí 9 eur za hodinu (cca 218 Kč), cena za celou noc začíná na 48 eurech (cca 1160 Kč). Po dobu pronájmu se můžete kdykoliv vzdálit, například na WC nebo do koupelny.

Jak se dá vytušit z jejich názvu, kabinky navrhla italská společnost Zzzleepandgo. Podle ní kapsle splňují veškerá aktuální opatření v souvislosti s covidem-19. Po opuštění se prostor sám vyčistí a vydezinfikuje, navíc ho denně manuálně uklízí a kontroluje personál.

interiér odpočinkové kabinky

Bude o Zzzleepandgo Smart Lounges zájem?

„Počet cestujících na vídeňském letišti se s letním letovým řádem zvýší a těšíme se, až se sami přesvědčí o výhodách nabídky od Zzzleepandgo. Dlouhé prodlevy mohou lidé přečkat poklidným způsobem, kdy si i plnohodnotně odpočinou,“ prohlásil člen managementu vídeňského letiště Julian Jäger. Mimochodem – letiště Vídeň má aktuálně 16 kabinek. Můžete si v nich zpříjemnit chvíle strávené na cestách