Žádné větší překvapení! Tak by se daly charakterizovat výsledky žebříčku Nejlepší pláže roku 2022. Ten – na základě recenzí návštěvníků z celého světa – sestavil cestovatelský portál TripAdvisor, a to v rámci vyhlašování cen Travelers’ Choice 2022. Zvítězila Grace Bay Beach na souostroví Turks a Caicos. A nebylo to poprvé v historii!

Na druhém místě stanula Varadero Beach na Kubě, třetí je australská Turquoise Bay. Evropa je v „plážovém žebříčku“ Travelers’ Choice 2022 zastoupena až na desátém místě, které obsadila pláž Spiaggia dei Conigli na italském ostrově Lampedusa. Další evropská pobřežní lokalita, Praia da Falesia v Portugalsku, skončila na místě dvanáctém…

Grace Bay Beach

Nejlepší pláž roku 2022 podle Travelers’ Choice 2022 se rozprostírá na severovýchodním pobřeží ostrova Providenciales, patřícího k britskému zámořskému území Turks a Caicos. V žebříčcích webu TripAdvisor a řady dalších obvykle figuruje na prvním až pátém místě. Důvod? Celá zátoka Grace Bay je úchvatná, čeká zde na vás náramně čistá, tyrkysově zbarvená voda a jemný bílý písek bez kamenů, mořských řas a nejrůznějších nečistot. Přibližně 1,6 km od pobřeží se nalézá rozsáhlý bariérový útes, který zátoku chrání před vlnobitím Atlantského oceánu. Pláž Grace Bay je součástí národního parku Princess Alexandra, zahrnujícího rovněž pláže Bight Beach, Leeward Beach, Smith’s Reef, Half Moon Bay, leguánskou rezervaci Little Water Cay, korálové zahrady Bight Reef a mokřadní ostrovy Mangrove Cay.

molo na pláži Grace Bay Beach na ostrově Providenciales, patřícím k britskému zámořskému území Turks a Caicos

Varadero Beach

Co se přírody, pláží, gastronomie, architektury či kultury týče, v tomto ohledu byla Kuba vždycky rájem pro turisty. Jednou z nejproslulejších a nejúžasnějších pláží v této zemi je Playa de Varadero, známá taktéž jako Playa Azul (Modrá pláž). Tato pobřežní lokalita na poloostrově Hicacos v provincii Matanzas se ve skutečnosti dělí na šest menších pláží, největší jsou Varadero, Rincón Francés a La Alameda. Stejně jako Grace Bay Beach i Varadaro Beach se pyšní průzračnou vodou a jemným světlým pískem. Nádherné počasí zde panuje po celý rok, tudíž se sem lze vydat kdykoliv. V blízkosti Varadero Beach, která získala druhé místo v žebříčku Nejlepší pláže roku 2022 v rámci Travelers’ Choice 2022, stojí řada komfortních hotelů s režimem all inclusive.

druhé místo v žebříčku Nejlepší pláže roku 2022 v rámci Travelers’ Choice 2022 získala pláž Varadero Beach na Kubě

Turquoise Bay

Třetí nejlepší pláž roku 2022 – podle Travelers’ Choice 2022 – leží poblíž města Exmouth na západě Austrálie. Turquoise Bay je ideální nejen pro milovníky úchvatných pláží, jako stvořených ke koupání a opalování, ale také pro jedince, kteří rádi šnorchlují. Pod vodou nedaleko pobřeží lze spatřit krásné korály, ryby, chobotnice, želvy a jiné živočichy. Méně zdatní plavci by se však neměli příliš vzdalovat od břehu, v některých dnech se v Turquoise Bay vyskytují silnější proudy, zejména v severní části.

Turquoise Bay je podle Travelers’ Choice 2022 třetí nejlepší pláž roku 2022

Další pláže, jež uspěly v Travelers’ Choice 2022

Zajímá vás, které další pobřežní lokality naleznete na předních příčkách v žebříčku Nejlepší pláže roku 2022 v rámci Travelers’ Choice 2022? Tady je jejich seznam!

4/ Quarta Praia, Morro de Sao Paulo, Brazílie

5/ Eagle Beach, Palm – Eagle Beach, Aruba

6/ Radhanagar Beach, Havelock, Andamany and Nikobary, Indie

7/ Baia do Sancho, Fernando de Noronha, Brazílie

8/ Trunk Bay Beach, národní park Virgin Islands, St. John, Panenské ostrovy

9/ Baia dos Golfinhos, Praia da Pipa, Brazílie

10/ Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Pelagijské ostrovy, Itálie

nejlepší evropská pláž roku 2022 leží na italském ostrově Lampedusa a jmenuje se Spiaggia dei Conigli

11/ Cable Beach, Broome, Austrálie

12/ Praia da Falesia, Olhos de Agua, Portugalsko

13/ Hapuna Beach, Puako, Havaj

14/ Siesta Beach, Siesta Key, Florida

15/ Maho Bay Beach, Cruz Bay, St. John, Panenské ostrovy

16/ Poipu Beach Park, Poipu, Havaj

17/ Playa de Muro Beach, Playa de Muro, Mallorca, Španělsko

18/ Playa Manuel Antonio, Manuel Antonio, Kostarika

19/ Playa Norte, Isla Mujeres, Mexiko

20/ Nungwi Beach, Nungwi, Zanzibar, Tanzanie

21/ Magens Bay, Magens Bay, St. Thomas, Panenské ostrovy

22/ Nissi Beach, Ayia Napa, Kypr

23/ Bavaro Beach, Bavaro, Dominikánská republika

24/ Balos Lagoon, Kissamos, Kréta, Řecko

25/ Yonaha Maehama Beach, Miyakojima, Japonsko