Vánoce se blíží, ale vy na ně zatím nemáte ani pomyšlení? V tom případě je na místě se na chvíli zastavit a nasát vánoční atmosféru. Doma se vám to nedaří? Vyrazte na několik hodin do zahraničí! Nemusíte nikam daleko – stačí k našim sousedům. Pokud se vám nechce řídit nebo jet vlakem či veřejnou autobusovou dopravou, mrkněte na nabídku cestovních kanceláří. Tady jsou Adventní zájezdy 2022 v období od 1. do 23. prosince 2022!

Chcete si dát svařák nebo punč, procházet se po vánočních trzích, obdivovat okolní památky a architekturu a zapomenout na starosti? Právě pro vás – a třeba i pro vaše přátele či rodinu – jsou určeny Adventní zájezdy 2022. Stačí si vybrat z pestré nabídky!

1/ Maďarsko

Adventní Budapešť je nádherná a zdejší medovina je vyhlášená po celé Evropě! Můžete zvolit například jednodenní autobusový zájezd s průvodcem. Zavítáte na náměstí Vörösmarty tér, kde na vás čekají vánoční trhy s tradičními maďarskými dobrotami a řemesly. Uvidíte taktéž památky UNESCO. Chcete v Maďarsku strávit dva nebo tři dny? Váš pobyt lze spojit s koupáním v termálních pramenech léčivých budapešťských lázní a s přespáním v tříhvězdičkovém hotelu. Nezapomeňte si přivézt domů pravou maďarskou klobásu!

Adventní zájezdy 2022 do Maďarska naleznete ZDE.

Adventní zájezdy 2022 do Budapešti

2/ Německo

V sousedním Německu je celá řada měst, kde mají parádní vánoční trhy. Na výběr jsou jednodenní zájezdy do Mnichova, Regensburgu, Drážďan, Berlína, Bamberku, Norimberku, Rothenburgu, Annabergu či Seiffenu. Hodláte se do Německa vydat na dva dny? V tom případě můžete „zabít dvě až čtyři mouchy jednou ranou“. Kromě platební karty si raději vezměte i hotovost, tedy eura, která si samozřejmě můžete vybrat i přímo na místě z bankomatu. Nakoupíte nejen občerstvení, ale také celou řadu vánočních dárků a drobných suvenýrů.

Adventní zájezdy 2022 do Německa naleznete ZDE.

Alexanderplatz v Berlíně

3/ Polsko

Co se vánočních tradic týče, v tomto ohledu Polsko vyniká i v současnosti. Jestliže máte v plánu vyrazit právě tam, můžete si vybrat z vícero lokalit. Co třeba Katovice, jež jsou sídlem Slezského vojvodství? Anebo Vratislav (polsky Wrocław), sídlo Dolnoslezského vojvodství? Věhlasný je historický Krakov a jeho Rynek Główny. Na trzích objevíte kromě uměleckých řemeslných výrobků z kůže, dřeva a jantaru i tradiční klobásy a dokonce pitný med!

Adventní zájezdy 2022 do Polska naleznete ZDE.

vánoční trhy 2022

4/ Rakousko

Vídeň je letos nejlepším místem pro život na světě. Vyplývá to z žebříčku, který každoročně zveřejňuje společnost Economist Intelligence Unit (EIU). Výborné je tam skoro vše – zdravotní péče, vzdělání, infrastruktura či kultura. Vídeň je nádherná také v prosinci, zdejší vánoční trhy a výzdoba jsou jedinečné. Chcete několik tipů? Pravou atmosféru starého mocnářství si můžeme vychutnat v kavárně Demel s tradicí od 17. století. Pořádný hlad lze ukojit největším řízkem na světě ve světoznámé restauraci Figlmüller a naopak kouzlo nádherné vyhlídky zažijete v otočné restauraci v televizní věži… Vydat se však můžete i do jiných měst! Advent je úžasný v Salzburku, Grazu, Linci, Eisenstadtu či městečku Strobl u jezera Wolfgangsee.

Adventní zájezdy 2022 do Rakouska naleznete ZDE.

Adventní zájezdy 2022 k našim sousedům

5/ Slovensko

Dříve jsme byli jeden stát, nyní jsme sousedé. Tudíž do kolonky „okolní státy“ musíme zahrnout rovněž Slovensko, se kterým nás pojí pestrá minulost. Kdy jste tam byli naposled? Jestliže je to už dlouho, momentálně to můžete napravit. Adventní Bratislava je zajímavá, tak proč si nezajet na svařák, medovinu či grog právě sem? A pozor – lze zakoupit také zájezd, během kterého spatříte nejen předvánoční Bratislavu, ale i Budapešť a Vídeň.

Adventní zájezdy 2022 na Slovensko naleznete ZDE.

Adventní zájezdy 2022 do Bratislavy

Více než Adventní zájezdy 2022 vás láká moře?

Už vás nebaví chladné počasí a nemáte na Vánoce náladu? I to se může stát! V tom případě vám poradíme jediné – vyrazte k moři! Obrovský výběr zájezdů do většiny zemí, kam je v současnosti možné létat, naleznete ZDE.