Na sklonku roku 2022 si Čína připsala další světové prvenství. Ve městě Nanning v jižní části země zprovoznili nejvýše položený venkovní bazén na světě. Rozprostírá se 323 metrů nad zemí, konkrétně v 71. patře mrakodrapu Guangxi China Resources Tower. Plavci se tak mohou těšit na 180stupňový výhled na město i na okolní jezera, parky a hory. Stejnou podívanou skýtá terasa situovaná hned vedle bazénu, a tak si na své přijdou i neplavci.

Objekt navrhla chicagská společnost

Venkovní bazén ve výškové budově Guangxi China Resources Tower nemá neviditelné okraje, tudíž se nejedná o takzvaný nekonečný bazén (infinity pool). Nejvýše položeným nekonečným bazénem se i nadále pyšní Dubaj, respektive pětihvězdičkový hotel Address Beach Resort, stojící v blízkosti promenády The Walk ve čtvrti Jumeirah Beach Residence. Největším venkovním bazénem disponuje budova Marina Bay Sands v Singapuru.

Co se týče 403 metrů vysokého mrakodrapu Guangxi China Resources Tower, ten byl dokončen koncem října 2022. „Tato budova je pro město Nanning symbolem vzrůstající prosperity,“ prohlásil James Zheng, výkonný ředitel chicagského architektonického studia Goettsch Partners (GP), které mrakodrap navrhlo.

mrakodrap Guangxi China Resources Tower

Venkovní bazén patří k hotelu

Guangxi China Resources Tower je 18. nejvyšší budovou v Číně a 37. nejvyšší na světě. Ve svých útrobách ukrývá obytné i komerční prostory. Nejvýše položený venkovní bazén na světě náleží ke zdejšímu hotelu.

venkovní bazén v budově Guangxi China Resources Tower