V emirátu Sharjah panují nejpřísnější zákony, co se území Spojených arabských emirátů (SAE) týče. Ozdobou náměstí Cultural Square je 14 metrů vysoký podstavec se zdejším symbolem – sochou nazvanou Svatý Korán. Kromě toho v Sharjahu najdete písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, komfortní hotely, zpívající fontánu, muzeum islámské civilizace, velkou tržnici, pevnost Al Hisn, fotogenickou pouštní krajinu, ale také ostrov Al Noor. Proč se vydat právě na toto místo?

Ženy mohou cvičit jógu

Ostrov Al Noor je jednou z největších turistických atrakcí hlavního města Sharjah. Rozprostírá se na jezeře Khalid a s pevninou je propojen architektonicky zajímavým mostem. Kromě přírody na ostrově najdete stylovou kavárnu, literární pavilon, umělecké instalace, hřiště a motýlí dům.

ostrov Al Noor

Ženy mohou absolvovat ranní lekci jógy (8:00–9:00). Nebo si lze zakoupit prohlídku ostrova Al Noor s průvodcem, komentovaným sledováním noční oblohy a speciálním kulinářským zážitkem na pobřeží s výhledem na panoráma města. Anebo chcete pobyt na ostrově spojit s posezením a jídlem v útulné kavárně? I takový balíček si můžete objednat.

most Al Noor Island Bridge

V noci je ostrov Al Noor zavřený

Ostrov Al Noor nabízí ještě víc! Další variantou je prohlídka ostrova s osobním průvodcem a komentovaná návštěva motýlího domu. Případně si můžete zakoupit balíček, který navíc obsahuje sadu pro průzkumníky a speciálně navrženou mapu.

vstup na ostrov Al Noor

Ale pozor – v noci se sem nedostanete! Ve 23 hodin se ostrov zavírá pro veřejnost. Návštěvníci sem mohou opět vstoupit až v devět hodin ráno. V některých dnech vás sem nepustí vůbec, tudíž je lepší ověřit si aktuální otevírací dobu na oficiálních internetových stránkách ostrova. Neváhejte a zpestřete si svoji dovolenou ve Spojených arabských emirátech tímto nevšedním zážitkem!

emirát Sharjah a ostrov Al Noor