Italská Kalábrie je skvělým tipem na pohodovou letní dovolenou v Evropě. V tomto regionu nenarazíte na továrny a rušné magistrály, ale především na nádhernou přírodu, krásné pláže, čisté Tyrhénské moře, architektonicky zajímavá městečka a lákavé tradiční suvenýry. Jedním z letovisek, kde lze díky českým cestovním kancelářím pobývat, je Parghelia. Tato malebná vesnička se nachází pouhé tři kilometry od věhlasného města Tropea, které tím pádem můžete navštěvovat, kdykoliv se vám zlíbí.

Vzhledem k tomu, že Parghelia je opravdu malé středisko, je nabídka ubytovacích zařízení značně omezená (ZDE). Každopádně není problém si vybrat, pokud ovšem není daný termín již vyprodaný. V tom případě nepohloupíte, když zvolíte jiné kalábrijské letovisko. Mezinárodní letiště leží v Lamezia Terme, přibližná doba letu z Prahy činí dvě a čtvrt hodiny.

vesnička Parghelia

Kterou pláž si vyberete?

Parghelia má jen několik set metrů, vše zásadní tady však najdete – obchody, restaurace, pizzerie, bary, kavárnu, cukrárnu, pekařství, poštu, lékárnu, fitness, kostely, muzeum umění i vlakovou stanici. Ale hlavně – rozprostírá se tu řada písčitých pláží!

Kalábrie

Ty začínají hned za přístavem ve městě Tropea. Nejznámější pláže u vesničky Parghelia se jmenují La Grazia, Vardano a Michelino (na snímku). Poslední jmenovaná je bez servisu, dostanete se k ní pěšky po dlouhém chodníku se schody a osmi zatáčkami. Na pláži a v moři spatříte desítky velkých kamenů. Když popojdete víc doprava, objevíte pár miniaturních „zašíváren“. Ty doslova čekají na jedince, kteří touží být zcela nerušeni. Zdejší pobřeží si oblíbili rovněž potápěči a milovníci šnorchlování.

pláž Michelino v letovisku Parghelia

Okolí vesničky Parghelia svádí k výletům

Kromě příjemné atmosféry vesnička nabízí úžasný výhled na moře. Některé hotely poskytují pouze snídani nebo polopenzi, jiné jsou dokonce s praktickým konceptem all inclusive. Ocení ho především rodiny s malými dětmi. Kdo rád poznává okolí, může nastoupit do vlaku a vyrazit například do nedalekého Zambrone.

Ve městě Tropea (na snímku), vybudovaném na skále, také stojí vlak. Dá se tam ale dojít pěšky, případně dojet taxíkem. Samozřejmě není problém pronajmout si auto a vydat se do vzdálenějších končin, třeba do města Pizzo.

italské město Tropea