Budete trávit letní dovolenou na španělském ostrově Mallorca? Pokud hodláte podniknout zajímavý výlet, možností je spousta. Jednou z variant je noční procházka hlavním městem Palma de Mallorca, respektive jeho historickým centrem. Pokocháte se pohledem na hezky nasvícené budovy reprezentující různé umělecké slohy. Patrně nejvíce vás okouzlí gotická katedrála Panny Marie (neboli La Seu), která nechybí snad v žádném propagačním materiálu o Mallorce. Umíte-li fotografovat, pořídíte úžasné záběry!

Jestliže budete na ostrově pobývat prostřednictvím cestovní kanceláře, noční návštěvu města Palma de Mallorca pravděpodobně najdete v seznamu nabízených výletů. Pokud ano, stačí se domluvit s delegátem, který vše zařídí. Pokud ne, nezbývá než v letovisku nastoupit do auta nebo autobusu a vypravit se tam na vlastní pěst.

Spatříte také maurskou stavbu

Ani trochu neprohloupíte, když do města Palma de Mallorca dorazíte před setměním. Mnozí turisté tvrdí, že La Seu a další pamětihodnosti jsou nejúchvatnější během stmívání

večerní Palma de Mallorca

Majestátní katedrála z roku 1230 vás okouzlí v kteroukoliv hodinu. Dívat se na ni můžete z různých úhlů, je nádherná a náramně fotogenická. Postavená je z pískovce zlatohnědé barvy.

katedrála Panny Marie neboli La Seu

Dvě hlavní věže dosahují výšky 67,5 m. Zvonice s devíti zvony ze 13. století je vysoká 48 metrů. V její blízkosti se v areálu nachází muzeum, v němž jsou uloženy rukopisy, přenosné oltáře a ostatky svatých.

katedrála v noci

V sousedství stojí palác Almudaina, jedna z mála dochovaných maurských staveb na Mallorce. Původní sídlo maurských vezírů je nyní jednou z oficiálních rezidencí španělské královské rodiny.

palác Almudaina

V době nepřítomnosti krále je tento rozsáhlý komplex ze 14. století přístupný turistům. Palác Almudaina reflektuje umělecké styly, které se vystřídaly v historii ostrova.

palác Almudaina ve městě Palma de Mallorca

Palma de Mallorca ukrývá i baroko

Procházka ulicemi města Palma de Mallorca nadchne ty, kteří rádi obdivují starou a nevšední architekturu. Ale tou to zdaleka nekončí. Dokonce tu narazíte i na nejstarší olivovník na ostrově.

ulice města Palma de Mallorca

La Lonja de Mallorca neboli Sa Llotja je další mistrovskou ukázkou gotické architektury. Tato cechovní budova z 15. století se nalézá pouhých pět minut chůze od paláce Almudaina.

La Lonja de Mallorca neboli Sa Llotja

Barokní fasádou s prvky manýrismu se pyšní radnice ze 17. století. Najdete ji na náměstí Placa de Cort, přibližně čtyři minuty chůze od katedrály La Seu. Atraktivních památek však ve městě objevíte podstatně víc…

radnice