Už jste navštívili Kalábrii? Tento pohodový region na jihu Itálie je skvělým místem pro letní dovolenou. Jedním z letovisek, kde vás čeká klid a nádherné moře, je Marina di Zambrone. Zdejší pláž je dlouhá čtyři kilometry a v minulosti získala několik ocenění za svoji kvalitu a čistotu. Kdo hodlá prožít dovolenou na jednom místě, může zvolit větší hotel s plnou penzí a vícero bazény včetně dětského. Není divu, že sem – kromě párů a skupin – nadšeně míří také senioři a rodiny s dětmi.

Na své si přijdou i dobrodruzi, kteří si pronajmou auto nebo využijí vlakovou dopravu a vyrazí poznávat zbytek Kalábrie. Kdo má chuť, osloví delegáta cestovní kanceláře a vydá se na organizovaný výlet. Obrovským lákadlem je například skvostné město Tropea, jež se nachází pouhých sedm kilometrů odsud.

Místo továren objevíte přírodu

Pláž v letovisku Marina di Zambrone omývá Tyrhénské moře. Tato oblast je navíc součástí Costa degli Dei (Pobřeží bohů). Až sem dorazíte, pochopíte, že „božské“ označení není náhodné…

pláž v letovisku Marina di Zambrone omývá Tyrhénské moře

Kalábrie je obecně známá tím, že ji nehyzdí a neničí továrny. Příroda zde stále ještě vítězí nad těžkým průmyslem. Když budete pobývat v letovisku Marina di Zambrone (některé cestovky tento název zkracují), schválně se projděte po okolí a uvidíte sami. Mimo jiné narazíte na pomerančovníky.

pomerančovník hořký

Marina di Zambrone sousedí s obcí

Přibližně tři kilometry od letoviska směrem do vnitrozemí se rozprostírá městečko Zambrone. V něm bydlí především starousedlíci. Kromě radnice tu najdete dvě lékárny, poštu, pizzerii, bar, řeznictví či trafiku. Jednou z nejvýraznějších budov je kostel svatého Karla Boromejského (La chiesa di San Carlo Borromeo).

kostel svatého Karla Boromejského v městečku Zambrone

Na okraji letoviska je vlaková stanice. Odsud se spolehlivě dostanete do jiných turistických středisek, jako je Sant’Irene-Torre Vecchia, Briatico, Vibo Marina nebo Parghelia. Výjimkou nejsou ani města Tropea a Pizzo. Mimochodem – 140 metrů od vlakové stanice v letovisku Marina di Zambrone je k dispozici supermarket, kde kromě jiného seženete i čerstvé místní ovoce a zeleninu.

vlaková stanice v letovisku Marina di Zabrone

Jestliže se ubytujete v hotelu s plnou penzí (all inclusive je těchto končinách spíše výjimkou), nemusíte se o jídlo a pití vůbec starat. To, co nedostanete v rámci stravovacího konceptu, to vám rádi prodají. A co se týče koupání v bazénu – nezapomeňte, že v Itálii obvykle vyžadují koupací čepice!

kalábrijské letovisko Marina di Zambrone