Pouhé dva kilometry od zámečku Achilleion, kde trávila volné chvíle rakouská císařovna Alžběta Bavorská řečená Sisi, se rozprostírá klidné a příjemné letovisko Benitses. Je součástí východního pobřeží řeckého ostrova Korfu, ležícího v Jónském moři. Při dobré viditelnosti lze odsud dohlédnout až do Albánie. Kromě hotelů vás tady čeká dlouhá písčito-oblázková pláž, útulné kavárny a taverny, obchody, malý přístav pro jachty a čluny a také autobusové zastávky, odkud se snadno dostanete do ostatních obcí této oblíbené letní destinace.

Dovolenou v letovisku Benitses vám kompletně zajistí některé české cestovní kanceláře a agentury. Můžete si vybrat z několika hotelů různých velikostí a kategorií. A také záleží na tom, zda chcete pouze snídani či polopenzi, nebo rovnou all inclusive.

Benitses obklopuje zelená kopcovitá krajina

Všude kolem je příroda

Původně se jednalo o rybářskou vesnici, která se v průběhu let změnila na středně velké turistické středisko. Obklopuje ho zelená kopcovitá krajina, jako stvořená pro nenáročné procházky s nádherným výhledem na moře a okolí. V centru nechybí ani banka, lékárna či menší zdravotnické středisko.

Místní písčito-oblázková pláž není moc široká, ale zato je hodně dlouhá. Najdete tu úseky plné lehátek a slunečníků, které si můžete pronajmout na celý den (pokud vám je ovšem hotel nezajistí zdarma). Jiné části pláže jsou zcela bez servisu, tudíž si tam roztáhnete ručník nebo osušku přímo na písku. Mimochodem – za svoji čistotu pláž v letovisku Benitses v minulosti získala Modrou vlajku.

z letoviska Benitses dohlédnete až do Albánie

Benitses ukrývá římské lázně

Hned u pláže, přibližně ve středu letoviska, se nachází muzeum mořských ryb, plžů a dalších mořských živočichů. Kdo má rád památky, jistě ocení informaci, že nedaleko pláže archeologové odkryli pozůstatky římských lázní. Největším lákadlem, co se historie a architektury týče, je již zmíněný Achilleion. Vypravit se tam můžete na vlastní pěst nebo v rámci organizovaného výletu. A pozor – jen 13 km od letoviska Benitses se rozkládá hlavní město Kerkyra!

středisko na východě ostrova Korfu