Nejhlubší bazén, největší vyhlídkové kolo, nejvyšší budova, největší nákupní centrum, nejdelší městský lanový skluz, nejvyšší kolotoč či největší krytý zábavní park na světě – to vše a mnohem víc najdete ve městě Dubaj ve Spojených arabských emirátech (zkráceně SAE). V poušti za městem se nalézá další, méně známá atrakce Love Lake Dubai (nebo také Heart Lake Dubai). Jedná se umělá jezera ve tvaru dvou spojených srdcí, která lze vidět údajně až z vesmíru.

Atmosféru tohoto unikátního místa v oáze Al Qudra umocňují tisíce stromů vysázených tak, aby při pohledu z ptačí perspektivy tvořily slovo love, tedy láska.

srdce, kam se podíváte

Srdce uvidíte na každém kroku

Jezera Love Lake Dubai vznikla v roce 2018 na ploše 550 tisíc metrů čtverečních. Proslavil je dubajský korunní princ Sheikh Hamdan bin Mohammed, když jejich fotografii sdílel na Instagramu. Nejlépe jsou vidět z letadla, vrtulníku nebo horkovzdušného balónu, ale můžete je samozřejmě i navštívit.

Motiv srdce je přítomný všude v areálu Love Lake Dubai. Spatříte různá umělecká díla, u nichž se prostě musíte vyfotit. Srdce naleznete i na vstupní dřevěné bráně, na stromech, kamenech, zdech i ve vodě. Mimochodem – stromů a rostlin tady roste přes šestnáct tisíc a vše, na co narazíte, je ekologické, včetně umyvadel z bambusu.

U vody lze provozovat řadu aktivit, mimo jiné piknikovat či grilovat na vyhrazených místech. Turisté se navíc mohou brodit nejmělčím místem jezera a obdivovat barevné rybky, jež ve vodě žijí. Chcete vidět úchvatný západ slunce, nejnádhernější široko daleko? Zdržte se tu až do večera a připravte si fotoaparát…

vodní fontána v oáze Al Qudra

V areálu Love Lake Dubai nekrmte zvířata

„Jestliže jste nadšenci do sportu, podél vede také běžecká trasa. Jezera Love Lake Dubai se navíc rozkládají blízko cyklostezky Al Qudra Cycling Track,“ uvádí dubajská turistická organizace. Let balónem, během kterého si můžete z výšky prohlédnout nejen toto nejromantičtější místo v Dubaji, si samozřejmě lze objednat. Jedná se o nezapomenutelný, ale zároveň nikterak levný zážitek. Cena se pohybuje kolem sedmi tisíc korun na osobu.

areál Love Lake Dubai

A co ještě byste měli o atrakci Love Lake Dubai vědět, než se tam během dovolené v SAE vypravíte? Vstup do areálu je zdarma. V něm ani v jeho okolí nejsou žádné obchody a restaurace, občerstvení si musíte přivézt s sebou. Nestojí zde ani lampy, tudíž je záhodno jezera opustit hned po setmění.

Nekrmte ptáky ani ryby! V některých částech parku nejsou povoleny vysoké podpatky. Chcete-li si přinést dron, musíte si od úřadů vyžádat příslušná povolení. Pokud přijedete taxíkem, nezapomeňte si předem domluvit odvoz zpátky, jinak se může stát, že do hotelu půjdete pěšky…

jezera lásky Love Lake Dubai uchvátí romantiky