Pokud často cestujete, jistě máte přehled o cenách jídla, pití a výrobků v různých zemích. Jestlipak víte, kde v roce 2023 čepují nejlevnější pivo? Tedy alespoň v rámci Evropy. V Maďarsku! Konkrétně v univerzitním městě Debrecín (Debrecen, na následujícím snímku) na východě země. Tam seženete půllitr piva za necelých 26 Kč! Na druhém místě figuruje Moldavsko, respektive jeho hlavní město Kišiněv, kde vám zlatavý mok natočí za 31 Kč. Třetí skončilo maďarské město Segedín s cenou 32 Kč. Jaké je další pořadí?

město Debrecín

Ušetříte rovněž v Polsku

Čtvrtý je polský Štětín (33 Kč), pátý slovenský Prešov (34 Kč), šestý bulharský Burgas (36,50 Kč), sedmé rumunské město Târgu Mureș (37 Kč), osmý Mostar v Bosně a Hercegovině, devátá Banja Luka v Bosně a Hercegovině (obě města cca 37,50 Kč) a desáté je rumunské město Sibiu neboli Sibiň (39,50 Kč).

Češi, kteří v letní sezóně létají na dovolenou do Bulharska, dobře vědí, že pivo je tam stále ještě levné. Překvapení nepředstavují ani zbývající země. Ovšem Česko mezi nimi chybí. Letošní průzkum však odhalil, že u nás je nejlevnější pivo v Olomouci.

chlapi v hospodě

Nejdražší pivo nabízí Reykjavík

Už víme, že nejlevnější pivo točí v Maďarsku, ale nyní se společně podívejme na to, kde čepují nejdražší pivo. Kupodivu se nejedná o Francii, kde obvykle zaplatíte kolem osmi eur. Noční můrou všech nepříliš majetných pivařů je islandský Reykjavík, kde za orosený půllitr „vysolí“ neuvěřitelných 227 Kč!

V norském Bergenu pivo vyjde na 223 Kč a ve 208 km vzdáleném Stavangeru na 218 Kč. Tři koruny ušetříte ve finském městě Espoo. Velmi drahé pivo má také Švýcarsko. Průměrná cena ve většině tamější velkých měst činí 200 Kč. A jak je na tom Londýn? Tam si připravte cca 171 Kč.

nejlevnější pivo točí v Maďarsku