Plánujete letní dovolenou na španělském ostrově Mallorca? Pokud budete bydlet v letovisku Cala Millor, Sa Coma nebo S’illot, můžete přímo z hotelu vyrazit na nenáročný pěší výlet! Jeho cílem bude nedaleký, téměř dvoukilometrový poloostrov s chráněnou přírodní oblastí Punta de n’Amer. Stojí tu stejnojmenná pevnost a starý bunkr. Další atrakcí je ranč Rancho Sa Coma nabízející vyjížďky na koních a ponících. Zejména introverti se v těchto končinách cítí jako v ráji!

Poloostrov, který je oázou klidu, se nachází na východě ostrova Mallorca, přesně mezi letovisky Sa Coma a Cala Millor.

Občas vám zkříží cestu želva

Hlavní roli v této lokalitě hraje příroda. V podstatě celý poloostrov zabírá chráněná oblast Punta de n’Amer. Roste zde hlavně jalovec obecný, řečík lentišek a borovice halepská. Co se ptáků týče, můžete spatřit racky, kormorány, chocholouše, červenky, pěnice nebo skřivánky. Po zemi sem tam přeběhne ježek nebo plch, případně potkáte malou želvu či ještěrku. Procházka po písčitých stezkách obklopených zelení je vyloženě relaxační záležitostí.

písčitá stezka v oblasti Punta de n’Amer

Když přijdete směrem od letoviska Sa Coma, narazíte na starý bunkr a také na ranč. Na koni nebo poníkovi se můžete projet přes louky a pláže až k pevnosti Castell de la Punta de n’Amer.

Rancho Sa Coma

Castell de la Punta de n’Amer (také na úvodním snímku) je opevněná věž z roku 1696. Na plošině na jejím vrcholu stojí původní kanon, kterým vojáci stříleli na nepřátelské lodě vplouvající do zálivů Cala Millor a Sa Coma.

opevněná věž Castell de la Punta de n'Amer

U věže je restaurace

Skalnaté pobřeží je v některých úsecích velice zajímavě tvarované. Koho baví fotografovat, pořídí tady nevšední záběry.

skalnaté pobřeží nedaleko letoviska Sa Coma

Když si během dovolené na Mallorce budete chtít odpočinout od lidí, běžte se toulat do oblasti Punta de n’Amer. Nezapomeňte si ale s sebou vzít pití pro případ, že restaurace Es Castell vedle pevnosti bude už zavřená. V ní se můžete nasvačit nebo naobědvat.

Punta de n’Amer