Omezili jste cestování na minimum, poněvadž se strachujete o svoji bezpečnost? Právě pro vás přinášíme seznam deseti zemí, v nichž vám – jakožto turistům – hrozí nejmenší riziko násilí, zdravotních problémů a diskriminace jakéhokoli druhu. Žebříček s názvem Nejbezpečnější destinace 2024 (Safest places to travel 2024) zveřejnil server Travel + Leisure a vyhodnotila jej americká společnost Berkshire Hathaway Travel Protection. Na prvním místě skončila Kanada, druhé je Švýcarsko, třetí Norsko. Pokud vás zajímají další informace a podrobnosti, čtěte dál!

1/ Kanada

Násilná kriminalita je poměrně nízká a je zde i nízký výskyt trestné činnosti související se zbraněmi. Chladné počasí a nízká hustota obyvatelstva umožňují bezpečné cestování. Největším strašákem jsou – zejména v některých obdobích – požáry, poněvadž lesů je v Kanadě opravdu požehnaně. V roce 2023 byla tato druhá největší země světa na šestém místě, letos si výrazně polepšila.

Nejbezpečnější destinace 2024 – Kanada

2/ Švýcarsko

Loni devátá, letos druhá Nejbezpečnější destinace 2024. Švýcarsko zkrátka bylo a je synonymem bezpečnosti. Násilná trestná činnost je v této zemi vzácná, ale k drobné kriminalitě, jako jsou kapesní krádeže a krádeže vozidel (včetně jízdních kol), ve větších městech občas dochází. Na co si dát pozor nejvíce? Na alpská nebezpečí. Ministerstvo zahraničí poznamenává, že laviny, sesuvy skal či vánice jsou běžné po celý rok a mohou bez varování ohrozit lyžaře a turisty. Oteplující se klima některá rizika ještě zhoršilo.

Švýcarsko je druhá Nejbezpečnější destinace 2024

3/ Norsko

Třetí Norsko bylo v roce 2023 páté. Dokonce i hlavní město Oslo je velmi bezpečné. Obezřetnost se však doporučuje na tamějším vlakovém nádraží, kde můžete narazit na kapsáře. Co se týče veřejné dopravy v Norsku, ta je hodnocená jako fantastická. Příroda v této severské zemi je nádherná a norský venkov si zamilujete. Kdo chce poznat co nejvíce pozoruhodných míst, může si bez obav pronajmout auto.

Norsko je třetí Nejbezpečnější destinace 2024

Žebříček Nejbezpečnější destinace 2024 – další pořadí:

4/ Irsko

5/ Nizozemsko

6/ Spojené království Velké Británie a Severního Irska

7/ Portugalsko

8/ Dánsko

9/ Island

10/ Austrálie