Láká vás dovolená v Jižní Americe, ale nevíte, kterou destinaci zvolit? Zamiřte do Brazílie! Jelikož se jedná o pátý největší stát na světě, nabízí vícero přímořských oblastí, v nichž lze prožít několik pohodových dnů či týdnů. Jednou z variant je přístavní město Natal, kam české cestovní kanceláře létají zpravidla na 9 až 16 dní. Výhodou je vlastní mezinárodní letiště, tudíž se do hotelu dostanete poměrně rychle. Jediným háčkem je 11hodinový let z Prahy s přestupem v Lisabonu.

Za odměnu vás v této destinaci během zimní sezóny přivítají třicetistupňové teploty. To, že občas sprchne, je už věc druhá. Každopádně se ve městě Natal, jež je metropolí spolkového státu Rio Grande do Norte, můžete věnovat i jiným činnostem, než jen opalování a koupání v Atlantském oceánu. Jsou zde sportoviště, muzea, Aquário Natal…

Ponta Negra se líbí skoro všem

Hotely, které mají v nabídce české cestovky, jsou vesměs rozesety podél písčité pláže. Ta je sice poměrně úzká, ale zato hodně dlouhá a místo si na ní najde každý.

Kdo chce být ve víru dění, ubytuje se v severní – nebo naopak jižní – části pobřeží, kde na areál hotelu navazuje městská zástavba. Největší (střední) část pláže lemuje Dunas, druhý největší městský park v Brazílii. Hotelů zde stojí méně a celkově je tu větší klid.

hotel ve městě Natal

Kromě zmíněné pláže, kterou „rozkrajuje“ řeka Potengi, je ve městě Natal a jeho blízkém okolí ještě několik menších pláží. Tou nejfotogeničtější je Ponta Negra na jihu.

pláž Ponta Negra

Objednejte si výlet v bugině

Naopak severně od města leží dvě pláže vedle sebe – Genipabu (na snímku) a Barra do Rio.

pláž Genipabu u města Natal

Z pláže Genipabu bude nadšený každý, kdo miluje písečné duny a zeleň, která na nich roste. Lze se kochat pohledem nebo je prozkoumat zblízka.

písečné duny u pláže Genipabu

Když se z pláže Genipabu vydáte směrem do vnitrozemí, přibližně po 15 minutách chůze objevíte lagunu Genipabu. Její okolí je atraktivní, některé agentury sem pořádají výlety v buginách.

laguna Genipabu

Pevnost stojí poblíž mostu

Most Newtona Navarra, vedoucí přes řeku Potengi, spojuje centrum města Natal se čtvrtěmi na severu. Je pojmenován po významném místním umělci a patří k největším lanovým mostům v Brazílii. Určitě ho nepřehlédnete…

Newton Navarro Bridge

Další zajímavou stavbou je bílá pevnost Reis Magos, založená koncem roku 1599. Skýtá úžasný výhled na nedaleký most Newtona Navarra a na pobřeží. Kdo miluje historii, určitě by sem měl zavítat…

pevnost Reis Magos ve městě Natal

Natal protíná Via Costeira

Město Natal na severovýchodě Brazílie je kombinací klasických nízkých a moderních výškových budov. K rozmachu cestovního ruchu výrazně přispělo vybudování dlouhé silnice (Via Costeira) s chodníkem, táhnoucí se podél pláže a hotelů v centrální části města. Jsou na ní i zastávky autobusu, který vás dopraví do vzdálenějšího okolí. Kdo chce často vyrážet na výlety, tomu postačí hotel se snídaní nebo polopenzí. Naopak rodiny s dětmi uvítají praktický režim all inclusive…

město Natal v Brazílii